Questa asta (124)

Libri Antichi e Rari

Edizioni del '500 - illustrati HORATIUS FLACCUS Quintus

Horatij Flacci lyricorum poetarum praestantissimi omnia opera cum quattuorcommentariis nouissime recognita ... [in fine:] Impraessa Venetiis per Augustinum de Zannis de Portesio, 1514. Die. XV. mensis Octobris.

Stima: EUR 1.300,00 - 1.500,00

USD 1.581,00 - 1.824,00
GBP 1.158,00 - 1.336,00
Lotto No.

In-folio, legatura in piena perg. rigida del sec. XVIII. Buon esemplare con lievissime gore al frontespizio. Con 27 belle figg. xilogr. nel testo. Marginali annotazioni di mano cinquecentesca. Tagli a spruzzo.
Stima

EUR 1.300,00 - 1.500,00

USD 1.581,00 - 1.824,00
GBP 1.158,00 - 1.336,00