62

Edizioni del '500 - autori latini - Aldo PLAUTUS Titus Maccius
Ex Plauti comoediis XX quarum carmina magna ex parte in mensum suum restituta sunt MDXXII. Index verborum, quib. paulo abstrusiorib. Plautus utitur. Argumenta singularum comoediarum. Authoris vita. Tralatio dictionum Graecarum. (Venetiis, in aedibus Aldi, et Andreae Asulani soceri, mense Iulio 1522).

€ 1.500,00 / 1.800,00
Stima

Edizioni del '500 - autori latini - Aldo PLAUTUS Titus Maccius Ex Plauti comoediis XX quarum carmina magna ex parte in mensum [..]

In-4, legatura in mezza pelle del secolo XIX con fregi in oro al dorso e titolo in oro su tassello. Abrasioni e aloni di trascorsa umidità.
Asta Live 124

Libri Antichi e Rari

mar 15 Novembre 2011
TORNATA UNICA 15/11/2011 Ore 10:00