224

Calcagnini, Celio
Caelii Calcagnini ferrariensis, protonotarii apostolici, opera aliquot. Ad illustrissimum & excellentiss, prncipem d, Herculem secumdum, ducem Ferraria e quartum..

€ 4.000,00 / 4.500,00
Stima

Calcagnini, Celio Caelii Calcagnini ferrariensis, protonotarii apostolici, opera aliquot. Ad illustrissimum & excellentiss, [..]

Catalogum operum pos praefationem invenies, & in calce Elenchum. Indicanda enim erant retrusiora quaedam ex utriusq. lingue the sauris, quae passim inserciuntur, & ad veterum scripta intelligenda pernecessaria sunt.Basilea, Froben, 1544Legatura antica in mezza pergamena rigida. Bell'esemplare, fresco e marginoso. Minime fioriture più accentuate alle prime ed alle ultime carte.
Asta Live 103

Libri Antichi e Rari

lun 21 Marzo 2011