Calcagnini, Celio Caelii Calcagnini ferrariensis, protonotarii apostolici, opera aliquot. Ad illustrissimum & excellentiss, [..]
Catalogum operum pos praefationem invenies, & in calce Elenchum. Indicanda enim erant retrusiora quaedam ex utriusq. lingue the sauris, quae passim inserciuntur, & ad veterum scripta intelligenda pernecessaria sunt.Basilea, Froben, 1544Legatura antica in mezza pergamena rigida. Bell'esemplare, fresco e marginoso. Minime fioriture più accentuate alle prime ed alle ultime carte.