Edizioni del '700 - Archeologia cristina - illustrati ARINGHI Paolo
Roma subterranea novissima in qua post Antonium Bosium antesignanum, Io. Severanum ... et celebres alios scriptores antiqua christianorum et praecipue martyrum coemeteria, ... sex libris distincta illustrantur et quamplurimae res ecclesisticae iconibus graphice describuntur, ac multiplici tum sacra, tum profana eruditione declarantur. Romae, expensis Blasij Diuersini, & Zanobij Masotti bibliopolarum. Typis Vitalis Mascardi, 1651 (in fine:) Romae, ex typographia Vitalis Mascardi, 1651

€ 2.000,00 / 2.400,00
Stima

Edizioni del '700 - Archeologia cristina - illustrati ARINGHI Paolo Roma subterranea novissima in qua post Antonium Bosium [..]

2 volumi in-folio, legatura coeva in piena pergamena. Alcune gore e bruniture. La migliore edizione di quest’opera, doviziosamente illustrata, a tutt’oggi pietra miliare degli studi di archeologia e iconografia cristiana.Bibliografia: Berlin Cat. 1859 (ad vocem), Cicognara, 3634. Olschki, Choix, 16509-10.
Asta Live 124

Libri Antichi e Rari

mar 15 Novembre 2011
TORNATA UNICA 15/11/2011 Ore 10:00