Engravings, Views, Maps and Rare Books

259

Cinquecentine / Seicentine - Miscellanea

€ 350,00 / 400,00

D. Basiliii Magni De Instituenda Studiorum Ratione ad nepotes..Basileae, Per Henricum Petrum.s.d.(ultimo quaderno staccato). (Unito a:)Olympiodori doctissima in ecclesiast...Divi Gregorii Neocaesariensis in eundem..Aristeae de LXXII. legis hebraiche..Basileae,apud Joannem Bebelium,1536. (Unito a:) De natura et effectionibus Daemonum libelli duo Plutarchi Cheronensis,cum explicationibus, & Proemio Ioachim Camer, Editi Lipsiae in Officina Voegeliana e un'altra legata in fine mancante del frontespizio. Legatura della prima metà sec.XIX, in piena pelle.
Live auction 477

thu 11 June 2020
FIRST SESSION    11/06/2020   Hours 10:00 am
Lots 1/101
SECOND SESSION    11/06/2020   Hours 02:00 pm
Lots 101/465