AUSTRIA. Lotto di sette monete.
Leopold I, 1657-1705. 3 Kreuzer 1691. Karl VI, 1711-1740. Thaler 1721 (probabile riconio). Maria Theresia, 1740-1780. Thaler 1780 (riconio). Franz Joseph, 1848-1916. 5 Corona 1909. 1/4 Florin 1859. 20 Kreuzer 1852. 10 Kreuzer 1872. KM# 1346-T1-2814-2214-2211-2206. Arg. Conservazioni da q.SPL a SPL/FDC.