Antique and rare books, Prints, Views and Maps

207

Stefano Negri Stephani Nigri ... Dialogus, quo quicquid in graecarum literarum penetralibus reconditum: quod ad historiae ueritatem: ... conferre quoquo modo possit: ... summa cum diligentia congestum: in lucem propagatur. His accedunt Philostrati Heroica ab eo tam ad amussim latinitati donata,
(Mediolani : in officina Minutiana, 1517 pridie Kalen. Aprilis [31 III])

€ 500,00 / 700,00

Stefano Negri Stephani Nigri ... Dialogus, quo quicquid in graecarum literarum penetralibus reconditum: quod ad historiae [..]

In-folio. Rilegatura in cartonato alla rustica del secolo XVII. [18], 211 [i.e. 210, [14] carte. Bellissimo esemplare fresco e marginoso. L’ultima carta bianca risulta incollata al foglio di guardia posteriore. Collazionato completo. Ex libris al contropiatto anteriore e al dorso.
Live auction 820

thu 14 March 2024
SINGLE SESSION 14/03/2024 Hours 14:00