244

Incunaboli e postincunaboli - Otto rare opere a stampa
Raccolta di otto placchette incunabole e dei primi anni del cinquecento tra cui un rarissimo incunabolo di Astrologia

€ 6.000,00 / 8.000,00

Incunaboli e postincunaboli - Otto rare opere a stampa Raccolta di otto placchette incunabole e dei primi anni del cinquecento [..]

In-4°. Rilegatura in mezza pelle del secolo XIX. Opere contenute: 1)Sandeo, Felino Maria, Epitoma de regno Apulie et Sicilie reducens summatim in unum quecunquae de eo tangunt historici incidenter et sparsim dum universalier rerum omnium gesta describunt..Roma, Johann Besicken e Andreas Freitag, dopo il 13 aprile 1495. 46 carte non numerate. 2)Arquato, Antonio, Antonius Arquatus Medicus Medicus e Astrologi ferrariensis in pronisticu Anni MCCCCLXXXXV..Ferrarie, 1494. 8 carte non numerate. 3)Gambari, Pietro Andrea, De veritate ac excellentia legalis scientiae libellus per Petrum andream Gammarum..(Impressum in alma civitate Bononiae: in officina Iohannis Antonii de Benedictis: calcographorum omnium solertissimi, 1506. Die XXIII, Ianuarii). 20 carte non numerate. 4)Isocrates, Isocratis oratoris praestantissimi Oratio panegyrica omnium eius orationum elegantissima: & doctissima nuper per Ioannem Mariam Catanaeum in latium summa celeritate & pari iudicio translata..(Impressum Romae per Iacobum Mazochium Romanae Academiae bibliopolam, 1509 die XXV Maii). 20 carte non numerate. 5)Carmina ad Pasquillum Herculem obtrucantem hydram referentem posita anno 1510..(Impressum Rome: per magistrum Iacobum Mazochium,1510). 24 carte non numerate. 6)Leto, Pomponio, Pomponius Laetus De Romanae Urbis vetustate noviter impraessus, ac per Marianum de Blanchellis Praenestinum emendatus..(Impressum Romae: per magistrum Iacubum Mazochium,1510). 20 carte non numerate. 7)Castellesi, Adriano, Hadrianus cardinalis sanctis Chrysogoni ad Dominicum cardinalem Grimanum de sermone Latino..(Roma,Marcello Silber, 1514). 8 carte non numerate. 8)Manuzio,Aldo Pio, De literis graecis, ac diphthongis, & queadmodu ad nos veniant. De potestate literatum graecarum...Introductio perbrevis ad hebraicam linguam. 16 carte non numerate (segn.aa8-bb8). Senza titoli e senza nessuna indicazione tipografica. Edizione non identificata, quasi certamente la parte di un insieme più ampio.
Live auction 334

Old and Rare Books

wed 15 November 2017
FIRST SESSION    15/11/2017   Hours 10:00 am
Lots 1/221
SECOND SESSION    15/11/2017   Hours 02:30 pm
Lots 222/343